Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Wernisaż

Utworzono dnia 17.04.2023

Wernisaż Grafiki Roberta Znajomskiego „ IN MEMORIAM”, 13 kwietnia zgromadził wielu znajomych artysty: kolegów, nauczycieli, twórców z Łęczyńskiej PLAMY oraz gości. Można było usłyszeć wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów i przedszkolaków ze Szkoły w Ostrówku, gdzie Robert Znajomski przez 30 lat był nauczycielem plastyki. Spotkanie było okazją do wspomnień o zmarłym przed dwoma laty artyście. Anna Znajomska obecna na wernisażu z synem Janem ofiarowała pracę artysty, która wzbogaci zbiory Centrum Pracy Twórczej. Podczas wernisażu wyeksponowany był również obraz dedykowany zmarłemu artyście, namalowany przez malarza Piotra Tymochowicza. Organizatorzy Gminna Biblioteka Publiczna w Puchaczowie- Centrum Pracy Twórczej w Ciechankach bardzo dziękują: Annie Znajomskiej za udostępnienie prac na wystawę. Piotrowi Tymochowicz za wypożyczenie obrazu na wernisaż, uczniom, nauczycielom i  Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ostrówku Małgorzacie Marcinek za przygotowanie występu artystycznego.

Wystawa składa się z 96 prac „obrazków, rysuneczków, miniaturek, maleństw” – jak je nazywał sam autor. Robert Znajomski przedstawia na nich swoja wizję świata, za pomocą kresek, kreseczek, linii prostych, ukośnych i falistych, rysowanych na papierze i płótnie- tuszem, stalówką, pędzlem, patykiem, pisakiem. Niejednokrotnie w tych rysunkach możemy odczytać symboliczne odniesienie. Prace układają się w tematyczne cykle np. cykl „Katedry”, cykl „Postacie”- odrealnione kojarzące się z anielskością. Cykl roślinny, czy cykl traktujący o zwierzętach, niekiedy w formie żaru.

Wystawę Grafiki Roberta Znajomskiego „IN MEMORIAM”, będzie można oglądać w Centrum Pracy Twórczej- Dwór Lacherta w Ciechankach do 15 maja 2023 roku. Grupowo z oprowadzaniem po wystawie, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr 81 75 75 141 lub 724 177 500.

Wernisaż

Utworzono dnia 17.04.2023, 09:42

Centrum Pracy Twórczej w Ciechankach. Dwór Lacherta

Katalog on-line

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 48

W poprzednim tygodniu: 72

W tym miesiącu: 222

W poprzednim miesiącu: 325

Wszystkich: 17122