Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

NOC BIBLIOTEK

Utworzono dnia 05.06.2017

CHODŹCIE Z NAMI „NA JAGODY”, CZYLI NOC BIBLIOTEK W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PUCHACZOWIE

W tym roku odbyła się już trzecia edycja Nocy Bibliotek jest to ogólnopolskie wydarzenie kulturalne, które pozwala czytelnikom poznać bibliotekę i bibliotekarzy trochę z innej strony. W tym roku zajęcia odbywały się pod wspólnym hasłem: „Czytanie porusza”.

W sobotę, 3 czerwca, odbyły się w naszej bibliotece zajęcia dla dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkolaków zorganizowane z okazji Nocy Bibliotek.

Na temat przewodni spotkania została wybrana książka Marii Konopnickiej „Na jagody” . W ten sposób nasza biblioteka chciała uczcić 175 rocznicę urodzin tej znanej polskiej pisarki i poetki.

Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania książeczki „Na jagody”. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące zwierzątek występujących w bajce i dopasowywały krótkie charakterystyki do właściwych ilustracji. Potem przyszła kolej na grę planszową „Na jagody”, w trakcie której gracze zbierali tak, jak bohater książeczki, jagody do koszyczka. Po tych zmaganiach dzieci zajęły się robieniem kolorowych, papierowych motylków. Kolejnym punktem naszych „jagodowych” zajęć było rysowanie portretu Jagodowego Króla. Dzieci wspólnie wymieniały cechy wyglądu władcy, a potem już samodzielnie zabrały się do pracy. (Z narysowanych portretów powstała wystawa, którą można oglądać w siedzibie biblioteki.) Ostatnim punktem naszych zajęć były zawody w przenoszeniu papierowych kulek z dużego pojemnika do małego pojemniczka tylko przy pomocy słomki. Po tych wyczerpujących zmaganiach dzieci udały się na słodki poczęstunek, który stanowiły oczywiście jagodowe babeczki.

Na zakończenie wszyscy ZBIERACZE JAGÓD otrzymali fioletowe balony oraz zakładki i naklejki z logo Nocy Bibliotek przysłane do naszej biblioteki przez organizatora akcji.

 

M. Janiuk

noc bibliotek

Utworzono dnia 06.06.2017, 10:38

Centrum Pracy Twórczej w Ciechankach. Dwór Lacherta

Katalog on-line

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 77

W tym miesiącu: 277

W poprzednim miesiącu: 344

Wszystkich: 18180